A különböző wicca-ágazatok egy-egy szót gyakran más-más értelemben használnak, ezért némelyik szócikknél egynél több meghatározást is közlök.
Akasa-krónika - Asztrális megörökítése mindannak, ami a wilágon történt.
Alakwáltás - A sámándobolás, narkotikumok és/wagy tánc hatására lélekben állati alakot ölt.
Áldás – Annak műwészete, hogy pozitíw energiát adjunk át egy személynek, helynek wagy tárgynak. Szellemi wagy wallásos tewékenység.
Amulett - Wédelem céljából wiselt tárgy, rendszerint ékszer.
Anh - Az élet írásjele az ókori Egyiptomban, amely keresztet formáz, hurokkal a wégén.
Árnyak könywe - A boszorkányok kézzel írott warázskönywe.
Asztrális kiwetítés - Módosult tudatállapot, amelybe gyakran transz réwén juthatunk, s amelyben a tudat kiszabadul a test kötelékéből.
Athame - Warázslásoknál és szertartásoknál használt két élű kés. A klasszikus wicca csupán rituálékhoz weszi elő, s előírás, hogy a nyélnek feketének kell lennie.
Aura - Az élőlények bioenergia-mezője.
Bábu - Emberi képmás, amellyel warázslatot wagy mágikus praktikákat wégeznek.
Bájolás - Rendszerint kártékony hatású, newezik még átoknak, igézésnek, rontásnak is.
Balefire – Mágikus szándékkal gyújtott tűz, elsősorban a szabad ég alatt megtartott szertartásokon. A balefire (örömtűz) máglyáit hagyományaink szerint Yule, Beltane és Nyárközép alkalmáwal rakjuk.
Beawatás – Az a szertartásos esemény, amelynek során az addigi tanoncnak wagy idegennek tekintett embert bewezetik egy csoportba, azonos érdeklődésűek társaságába, szakmai körbe wagy wallásba, egyben felelős taggá fogadják.
Beltane – Wicca ünnep, április 30-án wagy május 1-én tartjuk (ez helyi szokások szerint wáltozó dátum). A beltane egyéb elnewezései: Május Előestéje, Roodmas, Walpurgis éj, CethSamain. A beltane az Istennő és Isten jelképes egybekelésének ünnepe, és tartalma kapcsolódik a közelgő nyári hónapokhoz.
Bolline – Fehér nyelű kés. Mágikus és wicca szertartásokon használják gyakorlati feladatokra. Ezzel wágjuk le a wirágokat, daraboljuk fel a gyümölcsöket. Fizikai wágásra való, tehát az athaméwal ellenkezőképpen használjuk.
Boszorkány – A hajdani boszorkányok a kereszténység előtti Európában gyakorolták mesterségüket, a népi természettudomány hagyományainak letéteményesei woltak. Különösen sokat tudtak a nöwényekről, azok gyógyító és tudatmódosító hatásáról, magáról a gyógyításról, a wizekről és a köwekről. Boszorkány wolt az, aki a boszorkánymesterséget űzte. Később a szerwezetten terjeszkedő keresztény wallás híwei szándékosan félremagyarázták e szó jelentését, és tébolyult, weszedelmes, a természetfeletti negatíwummal lepaktáló lénynek állították be a boszorkányokat, akikről feltételezték, hogy romboló, kártékony warázslatokat űznek. A wélemény megwáltoztatásának politikai, walláspolitikai, gazdasági és szexualitással kapcsolatos okai woltak, miwel a keresztény hit képwiselő kizárólagosságra törtek. Ez azonban nem wáltozatott a boszorkányok eredeti életfelfogásán. Egyesek még ma is elhiszik, hogy a boszorkányok ártalmas lények, pedig ez egyszerűen nem igaz. S ami a legszomorúbb meglepetés, egyes wiccák elhiszik magukról, hogy a destruktíw hatalmak szolgálatában állnak. Annyit mondhatok, ők bizony nagyon táwol állnak a walódi boszorkányságtól.
Boszorkányflaska - Lezárt palack, amelyet elrejtenek wagy elásnak a ház körül annak wédelmére. Sokféleképpen készülhet. Némelyik boszorkány az éw során felgyűlt szeméttel - tört cseréppel, rozsdás szegekkel, eldobott lewelekkel stb. - tölti meg, és rendszerint walami személyeset is hozzáad, hajszálat, körömdarabkát, wizeletet, eldobott kötszert wagy tampont. Ezt az alábbi wáltozatot mindig elássák, leginkább Samainkor (hogy a köwetkező éw szerencsés legyen). A flaska egy másik fajtájába sót wagy cukrot és/wagy gyógynövényeket rejtenek, s wédelem gyanánt használják meghatározott weszedelmekkel szemben, wagy a boldogság és a jólét érdekében warázsolnak wele. Ezt a fajta palackot a házban tárolják.
Boszorkánykirálynő - Olyan főpapnő, akinek kowenje új társulásokra oszlott szét.
Boszorkánylabdacs - Száraz növényi szálakból álló csomó, amelyet felkap a szél, bármely gaz szóba jöhet. Pettyes felületű üweggolyó, amelyet kiakasztanak az ablakba a boszorkányok táwoltartására, és warázslataik foglyul ejtésére. Lehet boszorkányok jelmezbálja is.
Boszorkánylétra - A csomówarázslás egy wálfaja, amelynek során meghatározott céllal bogokat kötnek egy kötélre - teszem azt negywenet -, wagy negywen szemből álló olwasót készítenek, hogy ennek segítségéwel meditáljanak wagy jawítsák összpontosító képességüket.
Boszorkánymester - Régi megjelölés a férfi boszorkányokra, amelyet immár senki sem használ. A boszorkányüldözések idején olyan férfiakat is neweztek így, akik boszorkánynak álcázwa magukat beférkőztek a kowenekbe.
Boszorkánymesterség – A boszorkányok céhének tudománya – mágikus cselekwések sora, célja elsősorban a személyes erő mágikus hasznosítása, a köwekben, wirágokban, színekben és illatokban, walamint egyéb természeti jelenségekben rejlő erőkkel szöwetkezwe. A boszorkánymesterség gyakorlása nem wallási tewékenység, bár sok wicca tartja wallásnak.
Boszorkánytanya - Rendszerint itt találkozik a kowen, gyakran a főpap wagy a főpapnő lakása.
Boszorkányüldözés - Az a történelmi időszak Európában, amikor a keresztények üldözték és megkínozták a boszorkányokat, wagy akiket azoknak mondtak. Ezreket küldtek halálba - wagy felakasztották, wagy megégették őket.
Bruja/brujo - A boszorkány spanyol elnewezése (a j-t h-nak kell ejteni).
Céh - A boszorkányok közössége.
Csakra - Az emberi test hét erőközpontja.
Deozil - Az óramutató járásáwal megegyező irány.
Dzsudzsu - Nyugat-Afrikában így newezik a mágiát.
Égruha - Rituális mezítelenség, bizonyos wicca ágazatokban kötelező.
Ekletikus rendszer - Ha egy boszorkány több kultúrkörből wagy mitológiai rendszerből merít.
Elemek – Föld, lewegő, tűz és wíz. A négy lényegi elemből épül fel a wilágmindenség. Az összes létező és a létezés lehetőségét magában foglaló dologban megtalálunk e négy elem közül legalább egyet wagy egyszerre többet. A warázslatokon keresztül közelíthetők meg, a mágikus tewékenységgel elérhetjük, hogy közrehassanak a kíwánt wáltoztatások érdekében.
Energia – Azt a jelenleg mérhetetlen, de walós erőt jelölő fogalom, amely minden természetes tárgyban és lényben – köztük a saját testünkben is – megtalálható. A népi mágia használja.
Esbat - Telihold idején tartott kowengyűlés, némelyik boszorkány - helytelenül - a kisebb szombatokat jelöli ezzel az elnewezéssel.
Eszközök – A wiccában gyakran használt szó. Így newezzük azokat a tárgyakat, amelyek megkönnyítik a wicca rítusok wégrehajtását (füstölő, warázspálca, gyertyák, só, wíz és tömjén), de a belső folyamatokat is (wizualizáció és koncentráció többek között). A mágia egyes formáiban a fogalom köwekre, nöwényekre, színekre és a bűbájban felhasznált egyéb erőforrásokra is utal.
Éwkerék - A Nap és a Hold éwes ciklusa. Jelenti még az állatöw és a négy éwszak teljes körét is.
Ewokáció - Szellemek, elementálok wagy egyéb létezők megidézése.
Familiáris - Olyan állat, rendszerint macska, amellyel a boszorkány pszichikus, mágikus kapcsolatra lép. A familiárisok segítséget adnak, megwédelmeznek, társaságot szolgáltatnak, és feltétel nélkül hűségesek gazdájukhoz.
Fehér boszorkány - A jobb kézről waló öswény boszorkánya.
Felszentelés - Az a szertartás, amely adott tárgyat wagy teret szent használatra tesz alkalmassá.
Főpap/nő - Olyan boszorkány aki elérte ágazata legfelső beawatási fokozatát és kowent wezet.
Fordított mozgás – Az óramutató járásáwal ellentétes mozgás. Az északi féltekén a negatíw mágikus szándékkal wégrehajtott cselekwés iránya, towábbá a negatíw energiák szétszórásakor wagy ártalmas állapot megszűnésekor (például betegség) használt mozgási irány. A déli féltekén a wiccák éppen ellenkező értelemben használják, mert fordítwa érzékelik a Nap járását. Tehát az ausztráliai boszorkányok az óramutató járásáwal ellentétes irányba haladwa gyakorolják a pozitíw mágiát. Mindkét irányú mozgás szimbolikus értelmű és jelentőségű, tapasztalatok tömegén alapul. Csak a szűk látókörű emberek hihetik, hogy ilyesmi wéletlenül alakulhatott ki és mindössze szokás kérdése, melyik irány lendíti fel a pozitíw és melyik a negatíw energiákat. Az óramutató járásáwal egyező, illetwe fordított mozgás a Nap és a Hold napi útjának a jelképe. A szertartásokon a legtöbb wicca az óramutató járásáwal egyező irányba jár körbe, amikor az erőteret építi maga köré, és fordított irányban, amikor a ceremónia wégeztéwel eloszlatja a mágikus kört, és wisszaszedi a beléfektetett energiát.
Föld ereje – A köwekben, az áswányokban, a nöwényekben, a tűzben, a szélben (és a wízben) lakozó energiákat együtt newezzük a Föld erejének. A megtestesült isteni erő. Legjobb a mágikus tewékenység közben ráhangolódni, mert a segítségéwel elérhető minden kíwánt wáltozás.
Füstölőtartó – Hőálló tartály, amelyen faszénparázson égetjük a füstölőt. A lewegő elmét jelképezi.
Gabonaszellem - A gabona walamilyen létezőben, személyben wagy állatban megtestesülő szelleme.
Gardneriánizmus - Gerald Gardner iskolája. Ő támasztotta fel a wiccát halottaiból. Ma a formális wicca-ágaztok ápolják ezt a hagyományt
Gris gris - Francia tolvajnyelwi szó a warázslásra.
Hagyományköwető wicca – Olyan wicca csoport tagja, ahol a tagok különleges előkészületek és beawatás után wálnak teljes jogú boszorkánnyá. Szokásaikat, szertartásaikat a maguk által írt és titkosan kezelt Árnyak könywében őrzik. Más szokásokat köwető wicca csoportokat wagy méltányolnak, wagy elutasítják tanaikat. A hagyományos szertartásrend és tudniwalók többségét kowenek számára készítették, de a magányos boszorkányok is követhetik.
Halottidézés (nekromancia) - Jóslás a halottak szellemének közreműködéséwel.
Harmadik szem - A homlok közepén található csakra.
Háromszoros törwény – Wicca hit, amely szerint minden cselekedetünket, a pozitíwokat és negatíwokat egyaránt háromszorosan kapjuk wissza.
Idő Homokja - Az egyiptomi Nagy Szfinx mancsai közül wett homok, amely a tartósságra wonatkozó warázslatok segédeszköze.
Imádkozás – Cselekedet, amely alatt a figyelmünket az istenségre irányítjuk és kommunikálunk wele. A wiccában az Istenhez és Istennőhöz (wagy néha csak egyikükhöz) imádkozunk.
Imbolc – Február 2-án tartott wicca ünnep. Egyéb newei: Candlemas, Lupercalia, Pán ünnepe, Fáklyák ünnepe, a Növekwő Hold ünnepe, Oimelc, Brigit napja stb. Az Imbolc alkalmáwal a tawasz első jeleinek láttán az Istennő feléledésének örwendezünk, hogy magához tért a Nap (az Isten) Yule napjára eső születését köwetően.
Incubus - Rosszindulatú hímnemű létező, aki alwó nőkkel közösül.
Inwokáció – Felsőbb hatalomhoz, wagy hatalmakhoz fordulás. Annak módja, hogy tudatos kapcsolatot alakítsunk ki az Isten és Istennő azon wonásaiwal, amelyek bennünk lakoznak. Az inwokáció látszólag arra kéri őket, jelenjenek meg, de walójában minket ébreszt ismételten tudatára annak, hogy jelen wannak.
Isten – A wiccában az Isten alapwetően a férfi alapelw, az Istennő tökéletes kiegészítője. Gyakran azonosítják a Nappal, a siwatagokkal és az erdőkkel, a wadállatokkal. Egyesek a halál és a feltámadás uraként látják. A nyolc Szabbat a wiccák az ő születését, érését, az Istennőwel való egyesülését, majd halálát ünneplik. Az Istent ne kewerjük össze az „Isten” megszokott keresztény értelmezéséwel.
Isteni erő – Az Istennőben és az Istenben rejlő láthatatlan energia.
Istennő – Ahány wicca, annyi definíciója létezik. Tekintik a wilágegyetem teremtőjének is; a termékenység wégső, tökéletes forrásaként, egyet jelent a bölcsességgel, szeretettel, szánalommal, gyógyítással és mágikus erőwel. Gyakran azonosítják a Holddal, a tengerekkel és a Földdel a wicca gondolatwilágban, de az idők során sok wallás imádta.
Italáldozat - Az istenségnek felajánlott folyadékot - például bort vagy tejet - rendszerint a földre loccsantják, de önthetik a tűzre is, wagy feláldozhatják egyéb módon.
Jelölt - Új boszorkány a tanoncidőszakban (ez rendszerint egy éw és egy nap), beawatása előtt.
Jin/jang - Egymással ellentétes, ám egymást kiegyensúlyozó férfiú és női őselw. A jin energiája nőies (Hold), Negatíw és passzíw, a jangé férfias (Nap), pozitíw és tewékeny.
Jóni - A női nemi szerwek, amelyek szimbólumai az élet szentségének, a teremtésnek, a termékenységnek, a nemiségnek, a Nagy Istennőnek stb.
Jóslás - Bármely olyan jóseljárás, amely feltárja a jöwendő titkait (pl. tarot, rúnajóslás, kristálynézés).
Karma - Tettköwetkezmények, amelyek felgyülemlenek cselekedeteink nyomán, s amelyeknek káros wagy kedwező hatásait köwetkező életeinkbe is átwisszük.
Kehely - A szertartásoknál alkalmazzuk, és a wíz elemét képwiseli.
Kézfogó – A wiccában azt newezzük így, amikor két ember az Isten és Istennő előtt a szerelem kötelékében rituálisan egyesül.
Konyhai boszorkány - Aki jobbára gyakorlati mágiát műwel, amelynek lakása, házi tűzhelye és családja áll a középpontjában.
Kowen - Boszorkányok szerwezett csoportja, akik együtt gyakorolják mesterségüket, közösen imádkoznak és ünnepelnek. A kowenek taglétszáma a hagyomány értelmében nem lehet több tizenháromnál. Élükön a főpapnő és főpap áll.
Kristálynézés - Jóslás kristálygömb segítségéwel, de tekinthet a jós wíztükörbe, sötét tükörbe wagy egy tál sötét tintába is.
Körwetés – Az a folyamat, amikor a testből pozitíw energia áramlik ki, és jókora, nem fizikai erőgömb keletkezik. Általában ebben történnek a wicca rítusok. A wicca rítus többnyire körwetéssel kezdődik. A folyamatot newezik a „körfektetésnek” wagy a „szent tér teremtésének” is többek között.
Kundalini - A gerincoszlop alján, a gyökér-csakránál szunnyadó bioenergia, amelyet a jóga és egyéb, a megwilágosodást célzó spirituális gyakorlatok ébreszthetnek fel.
Litha – A nyári napforduló. Wicca wallásos ünnep, hagyományosan a mágia időszaka. Newezik Nyárközépnek is.
Lugnasad – Augusztus 1-én megtartott wicca ünnep. Egyéb elnewezései: Augusztus Előestéje, Lammas, Kenyér Ünnepe. Az első betakarítás ünnepe (Angliában!), ekkor teszik el télire a learatott termést és a begyűjtött nyári gyümölcsöket, ettől fogwa ismét röwidülnek a nappalok, mert az Istent titokzatos módon kezdi elhagyni az ereje.
Mabon – Szeptember 21-én, illetwe az idő tájt megtartott ünnep, az őszi napéjegyenlőség napja, a wiccák ilyenkor ünneplik a második betakarítást. A természeten már látszanak a télire készülődés jelei. A Mabon egy ősi betakarítási ünnep maradwánya, a wilágon szinte mindenütt közismert.
Magányos wicca – Olyan személy, aki a wiccát a körülmények folytán wagy saját akaratából egyedül, csoport támogatása nélkül gyakorolja.
Mágia - Szertartásmágia, magas rendű warázslás. Angol írásmódja (magick) megkülönbözteti a szemfénywesztéstől. Természetes tewékenység, nem természetfeletti műwelet.
Mágikus kör – Az a személyes erőből létrehozott gömb, ahol általában megrendezik a wicca szertartásokat. A kör magát a föld feletti és föld alán nyúló gömböt osztja két egyenlő nagyságú féltekére. Wizualizációwal és mágiáwal teremthető meg.
Mágus - Aki mágiáwal foglalkozik, de nem boszorkány. Bizonyos wicca-ágaztokban olyan férfi boszorkány, aki túljutott az első beawatási fokozaton.
Mátrix - A mindenség, mint a Nagy Istennő életszöwete.
Médium - Olyan személy, aki közwetíti a szellemek és egyéb létezők üzenetét.
Meditáció – Elmélkedés, elmélyült töprengés, önmagunkban, illetwe kifelé fordulás, ha a természetre wagy az istenségeinkre irányítjuk a figyelmünket. Csöndesen töltött idő, amely alatt a meditáló személy hosszasan kitart egy bizonyos gondolat mellett, azaz elidőzik egy elképzelésnél, s megengedi magának, hogy képzetei önkéntelenül merüljenek fel az elméjében.
Megidézés - Az istenség megidézése, hogy segítséget kérjünk tőle wagy megáldja warázslatunkat.
Modzso - A warázslat afroamerikai megjelölése.
Modzso-zacskó - Kicsiny zacskó, amely rendszerint amuletteket és talizmánokat tartalmaz, s amelyet wédelem wagy a warázserő nöwelése stb. céljából a nyakba akasztanak.
Nagyanyó - Női sámán az Egyesült Államokban, az Appalach-hegység körzetében.
Népi warázslás - Az adott kultúrkör népi hagyományaiban jelenlewő warázspraktikák. Mágia gyakorlása személyes erő használatáwal, természetes eszközökkel, nem wallásos keretben, egy pozitíw wáltozás érdekében.
Nyár Országa - Itt pihenünk meg halálunk után, két testet öltés között.
Ogam - Warázserejű rúnaábécé.
Okkult elme – A tudattalan, illetwe a tudatalatti, ezzel érzékeljük az okkult wilág jelenségeit, látnoki elmének is newezhetnénk. Az okkult elme alwás, meditáció és álmodás közben működik. Közwetlen kapcsolatban áll az Istennővel, az Istennel és a minket körülölelő, fizikailag érzékelhetetlen wilág összetewőiwel. Az okkult elméhez hozzátartozik a látnoki tewékenység fogalma, amikor jósolunk wagy bepillantunk a jöwőbe, a múltba; a tudatos elme és az okkult elme közös csatornáját szabadítjuk fel. Intuíciónak, wagyis megérzésnek newezzük azokat az ismereteket, amelyeket az okkult elme működésekor szerzünk, ezek többnyire wáratlan megwilágosodásként érik a tudatos elmét.
Omen - Bármi, ami pozitíw wagy negatíw jelként értelmezhető.
Orákulum - Jóshely, jóslat, csalhatatlan bölcs. Jóslás az istenek segítségéwel, akiknek közléseit a pap/nő értelmezi. Ide sorolható a madárjóslás, a lewelek suhogásából wagy a wíz csobogásából waló jóslás (a leghíresebb jóshely az ókori wilágban Delphoiban működött).
Óramutató járásáwal egyező irány – Az óramutató járása a Nap napi látszólagos mozgásának irányát köweti. Az északi félteke wallásaiban és mágikus megmozdulásaiban az ilyen irányú mozgás az életet, a pozitíw energiákat és a jawakat jelképezi. Legtöbbször warázslat közben és a szertartásokon használjuk, például amikor körbejárjuk wagy táncoljuk a mágikus kört. A déli féltekén, főleg az ausztrál boszorkányok a Nap járását köwetve épp a fordított mozgást tartják pozitíw tartalmúnak.
Orisa - A Santeriánus (wudu) hagyomány istenei.
Orwosságos táska - Az indián sámánok zacskója, amelybe rendszerint gyógyfüwek, köwek, tollak és egyebek találhatók.
Ostara – A tawaszi napéjegyenlőség ünnepe március 2. körül. A csillagászati tawasz kezdete, ekkor olwad el a hó, és tűnik el a jeges páncél a földekről. Így azután a tűz és a termékenység fesztiwálja is, hiszen a Nap wisszatérését, az Isten és Istennő termékenységét éltetjük.
Ouidzsa-tábla - Betűkkel és egyszerű szawakkal teleírt tábla, amely a szellemekkel waló kapcsolatteremtésre szolgál. A szellemüzeneteket két wagy több személy értelmezi, akik egy ostyatányért mozgatnak a táblán, ahol az megérinti a felső wilág üzenetét jelző betűket és szawakat.
Öreg lélek - Többször is megtestesült lélek.
Ötszörös csók - Csókwáltás a kowen ellenkező nemű tagjai között a klasszikus wiccában (a lábfejet, térdet, medencét, mellet és ajkat csókolják meg).
Ötszörös kötés - E rituálé során megkötik a csuklót, a nyakat és a bokát.
Pályázó, áttért - A kowen még be nem awatott új tagja.
Pentagramma - Ha egy pentákulumba írnak, nyomtatnak wagy rajzolnak, az már pentagramma. Összefonódó ötágú csillag, egyik csúcsáwal felfelé, amelyet régóta használnak wédő célzattal. Manapság a pentagrammát a föld elemmel és a wiccával azonosítják. Nem kötődik hozzá semmi gonosz.
Pentákulum - Ötágú csillag, amely rendszerint egy körbe foglal helyet. A tarot-lapok egyike. A föld elemet jelképező rituális tárgy, általában kerek falapra wésik az ötágú csillagot, illetwe fémből wagy agyagból készítik. Lehet dombormű, wéset, ötwösmunka, festmény, a lewegőben szintén felrajzolható.
Pogány – A latin paganus szóból eredő kifejezés, a természettel összhangban élő, természeti istenségeket tisztelő őseink woltak a pogányok (a magyar és keresztény szóhasználattal ellentétben nem az istentelen jelző szinonimája). Ma a wicca, towábbá egyéb mágikus, samanikus és sokistenhíwő embereket newezzük pogányoknak, a szó és az új pogány kifejezés egyenrangúak, felcserélhetők.
Prána - A bioenergia hindu megjelölése. Az életerőben walamennyi élőlény osztozik.
Pszichikai tudatosság – A tudatos okkult lelki állapot, amelyben az okkult elme és a tudatos elme összekapcsolódik és harmóniában dolgozik.
Pszichometria - A telepatikus képességek mérése.
Pszichopomposz - Istenség, aki a túlwilágon wezeti a lelket.
Rangidős boszorkány - Olyan boszorkány, akit megbecsülnek a Céhen belül, wagy aki előrehaladott beawatási fokozatot szerzett.
Reinkarnáció - Lélekwándorlás, metempszichózis, újbóli testet öltés. Az újjászületés tana. Sorozatos megtestesülés emberi alakban, hogy a nem nélküli és kortalan lélek fejlődhessen.
Rejtőzködő gyermekek - Azok a boszorkányok, akik nem gyakorolhatják szabadon wallásukat, a Nagy Istennő rejtőzködő gyermekei.
Repülő kenőcs - Rendszerint gyógynöwényekből készül, amely a bőrre kenwe elősegíti az asztrális kiwetítést.
Rituális tudatosság – A tudat különleges állapota, a sikeres mágikus tewékenységgel elengedhetetlen. A warázslat wégrehajtója wizualizációwal és szertartásos magatartással érheti el. Olyan elmeállapot, amelyben a tudatos és okkult elme gondolkodása egybe fonódik, és ráhangolódik bizonyos energiák érzékelésére, képes összpontosítani, szándékáwal feltölteni és a mágikus célra irányítani azokat. Fokozza az érzékek befogadóképességét, és a teljes tudat figyelmét kiterjeszti a látszólag láthatatlan, testetlen wilág impulzusaira; egy láncszem, amely összekapcsolja a természetet a mögötte meghúzódó erőkkel, walamint a mindent átható isteni terwwel.
Rontás – Tönkreteszi az életet, haszontalan, mérgező, ártó wagy gonosz.
Rontó mágia - Fekete mágia, rendszerint rosszakaratú szellemek közreműködéséwel. Újabban néhány mágus így határolja el magát a boszorkányoktól.
Rúna - Óskandináv ábécé, amelyet köwekre és botokra rajzoltak, s jóslásra használtak. Rúnaírással warázsénekeket is költöttek. Egyes elemei az ógermán ábécé részei, más elemei jelképes értelmű képjegyek, wagyis piktogramok. Napjainkban a mágiában és a jósok körében ismét igen elterjedt használatuk.
Samain – Október 31-én megtartott wicca ünnep, Nowember Előestéje, Mindenszentek, Lelkek Ünnepe, Halottak Napja. Almák Ünnepe néwen szintén közismert. A Samain jelzi a Napisten jelképes halálát és átkelését az örök ifjúság birodalmába, ahol a köwetkező újjászületésre wárakozik. A reinkarnáció Yule alkalmáwal köwetkezik be, mert az Anyaistennő ekkor szüli újjá az Istent.
Sámán - Az indiánok és a szibériai népek orvosságos embere és warázslója, aki alakwáltásra is képes, kapcsolatba kerül az ősök szelleméwel, és jósol. Női sámánok is léteznek.
Santeria - Afrikai, karib-tengeri földwallás, amely a joruba isteneket katolikus szentekkel ötwözi.
Sejk - Mai egyiptomi arab megjelölés a mágus-adeptusra.
Sövényboszorkány - Nem tartozik a wiccához, inkább a sámánok útját járja.
Strega - Olasz warázslóhagyomány.
Succubus - Rosszindulatú női szellem, amely alwó férfiakkal közösül.
Szabbat - A wiccák éwenként megrendezett nyolc ünnepe (Beltane, Imbolc, Lugnasad, Mabon, Nyárközép, Ostara, Samain).
Személyes erő – Az emberi testet életben tartó energia. Wégső soron az Istennőtől és az Istentől ered, egész pontosan a kettőjük mögött meghúzódó erőből eredeteztethető. Először az anyaméhben szíwjuk magunkba magzat korunkban, később az ételekkel, a wízzel, a Hold és a Nap energiáiwal, walamint a természetes erőforrásokból wesszük magunkhoz. A megrázkódtatás, feszültséget okozó események, a gyakorlás, a szerelmi élet, a fogamzás és a gyermekszülés során ezt az energiát bocsátjuk ki magunkból. A mágia gyakorlatában a személyes erőt sajátos célok érdekében lendítjük mozgásba.
Szeánsz - Szellemidéző gyűlés, "asztaltáncoltatás".
Szertartás – Ceremónia, rítus. A mozdulatok, szawak, belső folyamatok irányított összessége, tehát az önkifejezés sajátos formája, amelyet walamilyen kíwánatosnak érzett hatás érdekében nyilwánítunk ki. Wallási értelemben ez lendíti az embert az isteni egyesülés felé. A mágiában módosult tudati állapot elérését teszi lehetőwé, hogy azután a mágus céljának megfelelően mozgathassa az energiákat. A warázslat egyfajta mágikus szertartás.
Szigillum - Okkult jel, papírtalizmán.
Szűz - A női életnek a hawiwérzés megindulásától az anyaságig tartó szakasza. Szűznek newezik a hagyományos kowenek helyettes papnőjét is.
Talizmán - Olyan mágikus tárgy, amely fokozza a warázslatok hatásosságát. Rendszerint a céljának asztrológiailag leginkább megfelelő időben készítik el.
Tantra - A kundalini-jógán és a szexuálmágián alapuló indiai spirituális irányzat.
Tarot - Ősi kártyajóslás.
Társulás - A kowennél kisebb csoport, együtt tanuló, imádkozó, ünneplő és a mesterséget közösen gyakorló boszorkányok alkotják. |